OSMAN ÖZTÜRK’E ULUSLARARASI ÖDÜL
4 Ağustos 2018
Türk Eğitimin Duayeni Enver Yücel’in “HAYATIM EĞİTİM” İsimli Yeni Kitabında Bana Dair Anılar…
16 Ağustos 2018

OSMAN ÖZTÜRK’ÜN YENİ ŞİİR KİTABI ALMANYA’DA ÇIKTI

Güfteleri Türkiye’nin birçok ünlü bestekârları tarafından bestelenen, şiirleri 22 dile çevrilen ve birçok ülkede yayınlanan Osman Öztürk, Avrupa’da Türk Edebiyatını başarıyla temsil etmeye devam ediyor.

Daha önce “Bakraç”, “Taflan Mevsimi”, “Eksik Sayfa”, “Güz Yalnızlığı” ve “O Kadar Yeşildin O Kadar Mavi” isimli şiir kitapları bulunan Osman Öztürk’ün, editörlüğünü Almanya Hamburg Yazarlar Derneği Onursal Başkanı Gino Leineweber yaptığı 6. Şiir kitabı “SOMMERBLAU (YAZ MAVİSİ)” Almanya Hamburg’da çıktı.

Gurbetçi bir babanın çocuğu olan şair Osman Öztürk, bu kitabında çocukluk yıllarında gönlüne işlemiş hasretleri lirik bir dille mısralara döküyor. Almanya’nın tozlu fabrikalarında çalışan ve demir tozlarının ciğerinde açtığı yaralarla hayata veda eden babasına ithaf ettiği bu kitabında aşka, ayrılığa, umuda, hasrete ve yaşama sevincine dair tüm insan duygularını bulmak mümkün.

Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca olarak 5 dilde şiirlerin bulunmasıyla yine alanında bir ilk olarak karşımıza çıkan “SOMMERBLAU (YAZ MAVİSİ)”,  amazon.com üzerinden tüm dünyada edebiyat severlerin beğenisine ve satışa sunuldu.

SOMMERBLAU (YAZ MAVİSİ)” isimli şiir kitabını aşağıdaki linklerden temin edebilirsiniz.

1) AMAZON (tıklayınız)

2) BUECHER (tıklayınız)

3) GENIALOKAL (tıklayınız)

4) THALIA (tıklayınız)

Buchcover Öztürk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir