Osman Öztürk’ün Yeni Şiir Kitabı 12 Kasım Pazar Günü Okuyucuları İle Buluşuyor
30 Ekim 2017
Osman Öztürk: “Yarını güven altına almak için bugünden sorunları öngörmeliyiz”
15 Aralık 2017

Osman Öztürk’ün 20 Dilde Yayınlanan Şiir Kitabı TÜYAP Kitap Fuarında

Emekli Emniyet Müdürü Şair Osman ÖZTÜRK’ün Son Şiir Kitabı “O Kadar Yeşildin O Kadar Mavi” Şiirseverlerle Buluşuyor…

O KADAR YEŞİLDİN O KADAR MAVİ

Baharla sevmiştim çiçeklerini
Koklayıp öpmüştüm gamzelerini
O kadar yeşildin o kadar mavi
Bir gökkuşağına sarmıştım seni…

Uzun yıllar ülkemizin değişik illerinde İl Emniyet Müdürü olarak görev yapan ve halen Bahçeşehir Üniversitesi Güvenlik Koordinatörü ve CSG Özel Güvenlik Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı olan Şair-Yazar Osman ÖZTÜRK, İstanbul TÜYAP Kitap Fuarında son çıkan şiir kitabını 12 Kasım Pazar günü saat 13.30-15.00 arasında Komşu Yayınları standında imzalayacak.

Daha çok serbest vezinle şiirler yazan ayrıca vezinli şarkı sözlerinin de yazarı olarak tanınan ve güftelerinin Amir Ateş, Turhan Taşan, Bilge Özgen, Nazire Savran, Sedat Oytun, Nevra Günay Tosun, Mahmut Abra, Halis Korur ve Hakan Aydınlık, gibi ünlü bestekârların yapıtlarıyla ölümsüzleştiği Osman ÖZTÜRK’ün son kitabındaki şiirlerini İngilizceye Mesut Şenol çevirdi.

“O Kadar Yeşildin O Kadar Mavi”, Alanında Bir İlk!

İngilizce ile birlikte iki şiirin Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca,  Arapça, Felemenkçe, Makedonca, Moğolca, Romence, Sırpça, Slovence, Yunanca, İbranice, İzlandaca, Hintçe, Hint-Guceratça, Hint-Kannadaca ve Malezya dillerine çevrildiği şiir kitabı bu açıdan Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Osman Öztürk Şiiri

Emniyet teşkilatındaki kanun adamlığının katı yüzünü insan sıcaklığı ve şefkatiyle saran bir kişiliğin, yıllardır içinde biriktirdiği sevgiyi ve sevgiye duyulan özlemi duygu dünyasından dizelere aktaran Karadenizli şair Osman ÖZTÜRK, Giresun’un bir köyünde gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak sancılı bir yayla dönüşü dünyaya geldi. Gökle denizin sisli dağlarla buluştuğu bir maviliğin ve yeşilliğin eteğinde ruhu aşkla ve özlemle yoğruldu. Hayatı her daim gurbette geçti, gönlü sevgi, aşk ve umutla doldu taştı.

Osman ÖZTÜRK, 2007 yılında ilk şiir kitabı olan “BAKRAÇ”, 2010 yılında “TAFLAN MEVSİMİ”, 2011 yılında “EKSİK SAYFA” 2015 yılında “GÜZ YALNIZLIĞI” ve 2017 yılında “O KADAR YEŞİLDİN O KADAR MAVİ” şiir kitabını çıkararak, ulusal ve uluslararası şiir festivallerine katılarak, edebiyat dünyasında ismini duyurdu.

Aşktan yalnızlığa, sevinçten kedere, hasretten imkânsızlığa kadar insan olma hallerini dile getiren, halk kültürünün içtenliğini arı duru bir biçimde dizelerine yansıtan bir şair olarak Osman ÖZTÜRK’ün güfteleri, ülkemizin birçok ünlü bestekârları tarafından bestelendi ve TRT repertuarına girdi.

İstanbul TÜYAP Osman ÖZTÜRK İmza Tarih ve Saatleri

12 Kasım 2017 Pazar; 13.30-15.00; KOMŞU YAYINLARI STANDI (Salon 4; Stant No: 4215)

İletişim Bilgisi: Selim GÜNGÖR selim.gungor@csgsecurity.com.tr 0532 591 42 28

Osman Öztürk-O Kadar Yeşildin O kadar Mavi

İmza Günü

 

1 Comment

  1. mustafa diyor ki:

    Tebrikler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir