Daha Güvenli Okullar İçin Bahçeşehir Üniversitesi ve John Jay College İşbirliği Yapacak!
24 Aralık 2014
Bir Öykünün Işığında Güvenli Okula Bakış
18 Ocak 2015

İSTANBUL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE GÜVENLİ OKUL PROJESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

CSG City Security Group, Bahçeşehir Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Güvenli Okul Projesi” protokolü 26 Aralık 2014 Cuma günü imzalandı.

DSC_0011

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Muammer Yıldız ve City Security Group Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Osman Öztürk’ün katılımıyla CSG City Security Group, Bahçeşehir Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Güvenli Okul Projesi” protokolü, imzalandı.

Protokol gereği sosyal yapıları, yaş gurupları, okul iklimi, vb. farklılıkları bulunan İstanbul’un 10 farklı ilçesinde okullar belirlendi.

City Security Group ve Bahçeşehir Üniversitesi tarafından uygulanacak eğitim ve denetim hizmetleri sonunda okulların güvenlik risk haritaları belirlenerek gereken tedbirler alınacak ve akreditasyon yapılacaktır.

Ülkemizde, eğitim çağındaki çocukların güvenli bir okul ikliminde eğitimlerini sürdürebilmesinin önemi ve değeri 19. Milli Eğitim Şurası’nda ilk defa 4 ana başlıktan biri olarak görüşülmüştür.

Okullarda yaşanan güvenlik sorunlarının çözümü ve önlenmesi amacıyla her okul için kapsamlı bir okul güvenliği eylem planı hazırlanması, okulda fiziksel güvenliğin sağlanması, okulda psikolojik güvenliğin sağlanması, başlıklarında çalışmalar yapılması kararlaştırılmıştır.

Okullar ve çevresinde oluşabilecek güvenlik risk ve tehlikesinin önlenmesinde kolluk kuvvetleri ile koordineli çalışılmasının yanında; okul, öğrenci, aile ve toplum işbirliğinin sağlanmasının önemi tartışılmazdır.

Güvenli Okul; okul paydaşlarının güvenli ve barışçıl bir okul ortamında korku ve endişelerden uzak, eğitim ve öğretimlerini güven ve huzur içinde yaptıkları, sevgi ve saygıyla bezenmiş sımsıcak duyguların okul koridorlarında ve bahçelerinde özgürce dolaştığı, birbirlerine değer veren ve konulmuş kurallara uyan, okula bağlılıkları güçlü, davranışları dengeli bireylerin oluşturduğu bir güvenlik algısını ve boyutunu kapsamaktadır.

Daha Güvenli Okullara Doğru…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir