OSMAN ÖZTÜRK JOHN JAY COLLEGE OF CRİMİNAL JUSTİCE’I ZİYARET ETTİ
22 Aralık 2014
İSTANBUL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE GÜVENLİ OKUL PROJESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
26 Aralık 2014

Daha Güvenli Okullar İçin Bahçeşehir Üniversitesi ve John Jay College İşbirliği Yapacak!

Bahçeşehir Üniversitesi ile John Jay College Criminal Justice Türkiye’de okul güvenliği, siber güvenlik ve Deprem ve Yangın güvenliği konularında işbirliği yapacak. ABD’nin en önemli güvenlik akademisi olan John Jay College Güvenlik Yönetimi bölüm başkanı Charles Nemeth ve diğer yetkililerle görüşmeler yapan Bahçeşehir Üniversitesi Özel Güvenlik ve Koruma Programı Genel Koordinatörü Osman Öztürk, ABD’de okul ve kampüslerde meydana gelen madde bağımlılığı ve şiddet olayları başta olmak üzere bu tür olayların Türkiye’de de yaşanmaması için şimdiden ortak çalışmalar ve araştırmalar yapılmasının geleceği daha güvenli kılacağını belirtti.

Bahçeşehir Üniversitesi ve CSG-City Security Group işbirliği ile Türkiye’de okulların daha güvenli bir okul ikliminde eğitim faaliyetlerini sürdürebilmeleri için “Güvenli Okul Akreditasyon Projesi” başlatıldı.

KKTC Milli Eğitim Bakanlığı ile de ortak çalışmalar yapılarak Kuzey Kıbrıstaki okullar da araştırmalar yapılacak. Yapılacak eğitim ve denetim çalışmaları ile okulların eksiklikleri giderilecek ve akredite edilerek daha güvenli bir okul yaşamı oluşturulacak. Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel Türkiye’de akademik başarının yükselmesi, ve olası sorunların öngörülerek önlenmesi için devletin yanında üniversitelerin de etkin olmaları gerektiğini söyledi. BM Küresel Eğitime Katkı Ödülü alan Enver Yücel, evrensel anlamda eğitime katkı vereceklerini ve işbirliğini daha da geliştireceklerini söyledi.

John Jay College ile Türkiye’de güvenlik alanının değişik parametrelerinde işbirliği yapılarak, ortak sertifika programları yapılacak.

Ayrıca okul güvenliği alanında çalışmalar yapan CSG-City Security Group, New York’un en önemli güvenlik şirketlerinden olan Global Security Group ile de ortak eğitim ve işbirliği programları gerçekleştirilecek.

10850051_784934491578935_441425791721675814_n

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir